(1976–2019)   

                                                                

 

 

Izražavamo duboku ožalošćenost zbog vijesti da je u 44. godini života iznenada preminula naša vrijedna članica i kolegica Arijana Džanović, bibliotekarka Ustavnog suda BiH.

Arijanu ćemo zauvijek pamtiti kao dugogodišnju aktivnu članicu našeg Društva od samih njegovih početaka i redovnog održavanja naših susreta, sastanaka i skupština, na kojima je svojom velikom energijom, kolegijalnošću i doprinosom ostavila neizbrisivi trag.

Svima će nedostajati ljudska toplina, kao i profesionalna zainteresiranost i entuzijazam koji su se osjećali u svakom kontaktu s Arijanom. Naše Društvo će i u osobnom i u stručnom smislu njezinim odlaskom osjetiti prazninu u svom djelovanju, koju možemo ublažiti jedino zalaganjem da sve što je Arijana pružila Društvu, unaprjeđivanje suradnje pravnih i srodnih knjižnica u svim oblicima, održavanje osobnih i profesionalnih kontakata na uzajamnu dobrobit i nas osobno i ustanova na kojima djelujemo, ostane kao trajni znamen doprinosa i naše Arijane.

Naši razgovori, tvoja duhovitost, druželjubivost i srdačnost ostat će nam kao putokaz u daljnjem razvoju i unaprjeđenju Društva, njegovog rada i naše još bliže uzajamne suradnje.

Pridružujemo se izrazima najiskrenijeg saučešća obitelji i svima koji su našu Arijanu voljeli i znali.

 

Društvo bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Europe